Porady dla piłkarzy na każdym poziomie!

Jako sport, piłka nożna stale się rozwija. Z nowymi trendami pojawiającymi się i różnymi stylami gry przyjmowanymi przez najlepsze drużyny, gra jest w ciągłym stanie zmian. Stanowi to wyzwanie dla trenerów i graczy na wszystkich poziomach. Trudno jest nadążyć za najnowszymi osiągnięciami, a co dopiero wdrożyć je w swojej drużynie lub na treningach. Jednak stwarza to również możliwości dla tych, którzy chcą rozwijać swoją grę i dostosować się do zmian.

Biorąc pod uwagę obecny stan piłki nożnej, oto 10 wskazówek, które pomogą Ci stać się lepszym piłkarzem na każdym poziomie:

Trening doskonalenia umiejętności

Umiejętność to specyficzna technika, której używasz podczas gry. Jest to jedna z podstaw gry, którą trener będzie chciał rozwijać u zawodników. Najlepszym sposobem na poprawę umiejętności jest ćwiczenie ich obiema nogami, z piłką i bez niej. Skup się na poprawnym wykonaniu danej umiejętności. Jeśli próbujesz nauczyć się żonglować piłką nożną, na przykład, upewnij się, że robisz każdy krok procesu poprawnie. Jeśli masz problemy z pewną umiejętnością, spróbuj wykonać kilka powtórzeń, aż ją opanujesz. Później sobie podziękujesz.

Dbaj o swoje ciało

Widzimy to zwłaszcza u młodszych graczy w dzisiejszych czasach. Podczas gdy fizyczność sportu jest ekscytująca, może być również bardzo wymagająca. Dla niektórych może być konieczne, aby trochę zwolnić i skupić się najpierw na rozwoju umiejętności technicznych. Nie ma w tym nic złego! Chociaż możesz nie być w stanie osiągnąć swoich celów tak szybko jak inni, nadal możesz być bardzo udanym graczem, jeśli odpowiednio zadbasz o swoje ciało. Nawet jeśli grasz na bardziej konkurencyjnym poziomie, zawsze będzie potrzeba leczenia i odpoczynku. To co robisz w tym czasie jest tak samo ważne jak to co robisz w czasie gry. Jeśli chcesz osiągnąć swój potencjał, musisz być gotowy do włożenia pracy - a to obejmuje dbanie o swoje ciało.

Trenuj siłę umysłu

W grze w piłkę nożną chodzi o twardość psychiczną w takim samym stopniu jak o sprawność fizyczną. Najlepsze drużyny na całym świecie trenują swoje umysły tak samo jak ciała. Obejmuje to wizualizację sytuacji w grze i odtwarzanie tych sytuacji pod presją zarówno w treningu, jak i za pomocą wyobraźni. Technika ta została wykorzystana przez niektóre z najlepszych drużyn na świecie, aby poprawić podejmowanie decyzji i pewność siebie w krytycznych momentach. Oznacza to, że możesz trenować swój umysł, aby osiągać lepsze wyniki i cele. Musisz tylko chcieć włożyć w to pracę!