Na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk dnia 2024-03-04 17:00 odbył się mecz pomiędzy Lechia Gdansk i Resovia Rzeszów - 4-0

W dniu 4 marca 2024 roku na Polsat Plus Arena w Gdańsku odbył się mecz pomiędzy drużynami Lechii Gdańsk i Resovii Rzeszów w ramach 22. kolejki I ligi. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem Lechii z imponującym wynikiem 4-0. Już w pierwszej połowie gospodarze objęli prowadzenie, utrzymując je do końcowego gwizdka sędziego. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej szczegółów z tego starcia.

Lechia Gdańsk triumfuje nad Resovią Rzeszów 4-0

Mecz pomiędzy Lechią Gdańsk a Resovią Rzeszów, który odbył się na stadionie Polsat Plus Arena w Gdańsku, był prawdziwym widowiskiem dla kibiców obu drużyn. Sędzią głównym spotkania był W. Myć. Gospodarze okazali się zdecydowanie skuteczniejsi, zdobywając cztery bramki i nie pozwalając gościom na zdobycie nawet jednego gola.

Od samego początku spotkania Lechia Gdańsk narzuciła wysokie tempo gry, co zaowocowało szybkim golem na 1-0 w 5. minucie, za sprawą M. Khlan. Resovia Rzeszów próbowała odpowiedzieć, lecz defensywa gospodarzy była niezwykle skuteczna. Kibice byli na nogach, świętując kolejne trafienie w 20. minucie, kiedy to T. Neugebauer podwyższył wynik na 2-0, a zaledwie pięć minut później strzelił kolejnego gola, ustalając rezultat na 3-0.

Przed przerwą Lechia Gdańsk nie zwalniała tempa i w 45. minucie to C. Mena wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik na 4-0. Atmosfera na stadionie była niesamowita, a kibice Gdańska mieli powody do radości z doskonałej postawy swojej drużyny.

W drugiej połowie spotkania emocje również nie opadały. Obie drużyny walczyły o jak najlepszy wynik, co skutkowało kilkoma żółtymi kartkami. T. Bobcek i I. Zhelizko z Lechii Gdańsk oraz R. Mikulec i D. Lempereur z Resovii Rzeszów zostali ukarani przez sędziego.

Mimo starań żadna z drużyn nie zdołała zmienić wyniku, a mecz zakończył się rezultatem 4-0 na korzyść Lechii Gdańsk. Pomimo porażki, kibice Resovii Rzeszów wspierali swoją drużynę do końca, co zasługuje na uznanie.

Lechia Gdańsk odniosła pewne zwycięstwo, co daje im dodatkową motywację do kolejnych spotkań. Ich następne mecze to starcia z Zagłębiem Sosnowiec, Odrą Opole i GKS Katowice. Z kolei Resovia Rzeszów będzie zmierzyć się z Niecieczą, Górnikiem Łęczna oraz Polonią Warszawa, gdzie będą mieli okazję do poprawienia swojej dyspozycji i odniesienia zwycięstw.