Na stadionie Stadion Sportowy Bruk-Bet Termalica odbyło się spotkanie między Nieciecza oraz Resovia Rzeszów - 1-4

W ostatniej kolejce I Ligi doszło do starcia pomiędzy drużynami Nieciecza i Resovia Rzeszów, które odbyło się na Stadionie Sportowym Bruk-Bet Termalica. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem zespołu Resovii Rzeszów, który pokonał gospodarzy rezultatem 4-1. Pomimo prowadzenia 1-0 na przerwę przez Niecieczę, to goście zdołali odwrócić losy spotkania i zgarnąć pełną pulę punktów. Spotkanie miało miejsce 16 marca 2024 roku o godzinie 11:40, co oznacza, że od tego momentu minęły już dwa dni.

Relacja z meczu pomiędzy Niecieczą a Resovią Rzeszów

16 marca 2024 roku na Stadionie Sportowym Bruk-Bet Termalica odbył się emocjonujący mecz pomiędzy Niecieczą a Resovią Rzeszów. Gospodarze, mimo zmagań z przeciwnościami losu, postanowili stanąć do walki z determinacją i werwą, a Goście mieli ambicję zdobycia pełnej puli punktów.

Mecz rozpoczął się o godzinie 11:40 przy sprzyjającej pogodzie. Sędzią głównym spotkania był J. Małyszek, który miał niełatwe zadanie w utrzymaniu dyscypliny na boisku.

Po pierwszej połowie, wynik był korzystny dla Niecieczy, która prowadziła 1-0, dzięki bramce T. Zaviiskyiego w 42. minucie, asystowaną przez niezawodnego partnera.

Druga połowa to już zupełnie inna historia. Resovia Rzeszów zaczęła swoją ofensywę i szybko odrobiła straty. E. Muratović w 56. minucie wyrównał stan meczu, a następnie B. Wasiluk (61'), A. Łyszczarz (65') i R. Mikulec (89') zdobyli kolejne bramki, ustalając wynik na 1-4 na korzyść Gości.

Atmosfera na stadionie była niesamowicie napięta, zwłaszcza po dwóch czerwonych kartkach dla Niecieczy, dla W. Biedrzyckiego już w 6. minucie oraz M. Ambrosiewicza w 14. minucie. Gospodarze mieli do odegrania znaczną część meczu w okrojonym składzie.

Żółte kartki również nie ominęły zawodników obu drużyn, z D. Hilbrychtem (14') na czele kartek dla Gospodarzy, a po drugiej stronie R. Mikulec (51') i E. Muratović (58') otrzymali upomnienia od arbitra.

Po tym spotkaniu, Nieciecza będzie musiała szybko podnieść się z upadku i przygotować do kolejnych meczów z Podbeskidziem, Zagłębiem Sosnowiec oraz Lechią Gdańsk, podczas gdy Resovia Rzeszów będzie walczyć z Górnikiem Łęczną, Polonią Warszawą oraz Stalą Rzeszów.