Dnia 2024-04-08 16:00 odbył się mecz Polonia Warszawa - Resovia Rzeszów zakończony wynikiem 1-0

Polonia Warszawa pokonała Resovię Rzeszów 1-0 w meczu rozgrywanym na Stadionie Polonii im. generała Kazimierza Sosnkowskiego. Pomimo braku bramek w pierwszej połowie, drużyna gospodarzy zdołała zdobyć zwycięskiego gola w drugiej połowie, zapewniając sobie trzy punkty w 26. kolejce I ligi. Spotkanie miało miejsce 8 kwietnia 2024 roku o godzinie 16:00, a dziś minęło dokładnie tydzień od tego emocjonującego starcia.

Relacja z przebiegu meczu Polonia Warszawa - Resovia Rzeszów

Dzisiaj na Stadionie Polonii im. generała Kazimierza Sosnkowskiego odbyło się starcie pomiędzy miejscowymi gospodarzami, Polonią Warszawa, a drużyną gości, Resovią Rzeszów. Emocji w powietrzu było co nie miara, gdyż obie ekipy z I Ligi stanęły naprzeciw siebie w 26. kolejce rozgrywek. Sędzią głównym tego spotkania był P. Pskit.

Na murawie przez długi czas nie padały bramki, a kibice musieli cierpliwie czekać na emocje do drugiej połowy. W pierwszej części spotkania obie drużyny starały się kontrolować grę, jednak żadna z nich nie potrafiła przekuć okazji na prowadzenie. Wynik do przerwy utrzymywał się na remisowym 0-0.

Druga połowa rozpoczęła się z większym animuszem, a zawodnicy Polonii Warszawa zdawali sobie sprawę, że muszą zdobyć gola, by zapewnić sobie zwycięstwo. Ostatecznie, po kilku groźnych akcjach, to B. Biedrzycki strzelił bramkę dla gospodarzy w 80. minucie po zagraniu zawodnika z asystą. Stadion eksplodował radością, gdyż Polonia objęła zasłużone prowadzenie 1-0.

Emocje sięgały zenitu w końcówce spotkania, a kibice nie mogli oderwać wzroku od boiska. Zawodnicy obu drużyn walczyli zaciekle o każdą piłkę, co skutkowało wzmożoną liczbą żółtych kartek. Ostatecznie, piłkarze Polonii Warszawa zobaczyli kartki w 31', 45', 82', 87' i 90' minucie, natomiast goście z Resovii Rzeszów otrzymali jedną żółtą kartkę w 90. minucie.

Po zakończonym meczu, żaden z zawodników nie musiał opuszczać boiska przedwcześnie z powodu czerwonych kartek. Polonia Warszawa sięgnęła zasłużenie po trzy punkty, wygrywając 1-0 z Resovią Rzeszów. Następne wyzwania czekają obie drużyny, które zmierzą się kolejno z Zaglebiem Sosnowiec, Lechią Gdańsk, GKS Katowice oraz Tychami 71, Wisłą Kraków i Arką Gdynia.